Aby zapewnić najwyższą jakość usług, pranie dywanów w naszym zakładzie jest podzielone na kilka etapów. 

→ W momencie kiedy dywan trafia do naszej pralni w pierwszej kolejności jest trzepany. Proces przeprowadzany jest za pomocą specjalnej maszyny - zapewnia to dużą większą skuteczność, niż trzepanie ręczne.

 Trzepanie nie usuwa wszystkich zabrudzeń stałych, dlatego następnym punktem jest odkurzanie. Używamy odkurzaczy kolumnowych o dużej mocy, wyposażonych dodatkowo w turbo-szczotkę. Zwiększa ona skuteczność w pozbywaniu się np. zwierzęcej sierści z runa.

 Po wstępnym czyszczeniu dywan trafia do szorowania. Zadaniem szorowarki jest "wszorowanie" środków czyszczących w dywan, rozpuszczenie zabrudzeń oraz wyciągniecie z głębi dywanu tego, czego nie udało się usunąć w poprzednich etapach. 

 Po odczekaniu niezbędnego czasu potrzebnego na zadziałanie chemii czyszczącej - czas na płukanie. Maszyna ekstrakcyjna z pomocą delikatnego detergentu wypłukuje rozpuszczone cząsteczki brudu. 

 Kiedy dywan jest już czysty następuje jego impregnacja - ma ona za zadanie pomóc utrzymać ładny, żywy kolor tkaniny oraz świeżość przez dłuższy czas.

 Suszenie odbywa się w specjalnym, wentylowanym pomieszczeniu. Odpowiednie warunki w nim pozwalają na możliwie szybki oraz delikatny proces schnięcia, który jest tak ważny przy utrzymywaniu dywanów w dobrej kondycji. Zbyt szybkie suszenie może sprawić że niektóre tkaniny z których zrobione są dywany, zaczną się fałdować lub utracą swoją delikatność. Z kolei zbyt wolne suszenie może skutkować pojawieniem się nieprzyjemnego zapachu.

 Ostatnim etapem prania Państwa dywanu jest ponowne odkurzanie oraz przygotowanie do odwozu.  
« Oczywiście każdy typ dywanu wymaga innej techniki, detergentów... Niekiedy zabrudzenia wymagają podjęcia dodatkowych kroków. Dlatego do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie w celu zapewnienia jak najlepszego efektu. »

 

 

 

 

 

Formularz kontaktowy